Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Abraham Lincoln

1424strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Abraham Lincoln
150px-Abraham Lincoln.png
Imię: Abraham
Wiek: 4000+
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Zajęcia/Praca: Były Król Marsa
Były prezydent Stanów Zjednoczonych
Rodzina: Nieznana
Miejsce Zamieszkania: Mars
Głos: Pendleton Ward (USA)
N.P. wilki

Abraham Lincoln, jest władcą Marsa, który pierwszy raz pojawia się w odcinku "Pilot", gdzie teleportuje Pena (Pierwowzór Finna) na Marsa, a także przenosi w czasie. W odcinku "Pora na Biznes" jest jedną z postaci w grze BMO. W domu Hunsona Abadeera jest pełno jego portretów. Zna Śmierć. Płacił jej monetami ze swoim wizerunkiem za usługi. Jest ważną postacią w odcinku "Synowie Marsa", gdzie jest Królem Marsa. Poświęca swoją nieśmiertelność, aby uratować Jake'a i umiera, po czym jego ciało zamienia się w pomnik i zostaje zesłany do 37 Świata Zmarłych. W odcinku Orgalorg dowiadujemy się że jest istotą kosmiczną i rządzi Marsem od tysięcy lat. Istniał przed początkiem ludzkość.

Kryształy Mają Moc, Jake wspomniał o nim mówiąc:

Gdybym dostawał dolara za każdym razem, gdy ktoś oszaleje, bo wskoczyl do magicznej energii... byłbym Abrahamem Lincolnem.

Kryształy Mają Moc

Wygląd

Abraham Lincoln jest wzorowany na prawdziwej postaci. Nosi czarny garnitur z białymi mankietami i z czarną muszką. Chodzi w czarnych spodniach z cienkim paskiem. Jednak w Pilocie jego strój ma inny kolor. Jego płaszcz i spodnie są brązowe. Ponadto w tym odcinku miał aureolę. Ma czarny zarost i średniej długości włosy. W przeciwieństwie do większości bohaterów ma pięć palców. Jego skóra jest blada.

Lincoln mówi w potocznym języku ojczystym z końca XX wieku. Używa przykładowo takich słów jak: "włóczędzy mnie" i "Pamiętam jak było naprawdę fajnie".

Charakter

150px-Abraham Lincoln.png

Nie wiadomo dużo na temat charakteru Lincolna, ale można powiedzieć, że był sprawiedliwym i litościwym władcą.

Relacje

Grob Gob Glob Grod i Abraham Lincoln to przyjaciele. Nie wiadomo od jak dawna się znają ani czy pomogli mu w zdobyciu tronu.

Abraham Lincoln jak sam twierdzi Magiczny Gość był spoko, ale po śmierci swojej ukochanej stał się frajerem. Jak reszta mieszkańców Marsa nie lubi go z powodu jego licznych zbrodni na tej planecie. Gdy mówił magicznemu gościowi, że dostał szansę na poprawę bronił łzę co znaczył że kiedyś przyjaźnił się z nim.

Król Abraham zna Śmierć i płaci jej monetami za usługi.

Odcinki

Występowanie:

Rola w Odcinkach:

Pilot- teleportuje Pena na Marsa, a później przenosi w czasie.

Powrót do Nocosfery- widnieje na obrazach w domu rodziny Abadeer.

Synowie Marsa- jest władcą Marsa i przez pomyłkę skazuje Jake'a na śmierć, ponieważ myślał, że to Magiczny Gość. Następnie, gdy Finn uświadamia mu, że zabił niewinnego obywatela dokonuje transakcji z Śmiercią i oddaje swoje życie za życie psa. Śmierć teleportuje go do 37 Świata Umarłych, a na Marsie powstaje jego pomnik.

Kryształy Mają Moc - Jake pod koniec odcinka wspomina o nim (patrz wyżej).

Orgalorg - pojawia się w retrospekcji jednego z mieszkańców innej planety. Patrzy wtedy na kometę zmian i Orgalorga który chce ją przejąć.

Indeks-0.jpg

Ciekawostki

 • Abraham Lincoln zna Śmierć i Hunsona Abadeera.
 • W domu Hunsona Abadeera wisi jego portret.
 • Jest przyjacielem Grob Gob Glob Grod.
 • Skazał Jake'a na śmierć myśląc, że jest on Magicznym Gościem.
 • Oddał swą nieśmiertelność, by uratować Jake'a.
 • Płacił Śmierci monetami ze swoim wizerunkiem za usługi.
 • W odcinku "Pilot" ma aureolę.
 • Jak stwierdziła Rebecca Sugar, Abraham Lincoln jest odpowiednikiem Jezusa w Ooo. Jednak według Adama Muto, mimo, że jest on postacią rozpoznawalną, dodaje, że byłoby to przesadą nazwać go postacią religijną.
 • Ma bardzo szczegółową twarz w przeciwieństwie do większości bohaterów. Ale w czwartym sezonie wydaje się nie być tak szczegółowy.
 • Grob Gob Glob Grod i Magiczny Gość nazywają planetę Ziemią. Jednak Lincoln odnosi się do niej jako Ooo.
 • Umierając zamienił się w pomnik.
 • Gdy oddaje swą dusze Śmierci za Jake'a słychać strzał. Odzwierciedla on prawdziwą przyczynę jego śmierci (został zastrzelony przez zamachowca w 1865 roku).
 • Pora na Biznes pojawia się w grze BMO.
 • Jego płaszcz i muszka są inne w odcinku Pilot niż te z odcinka Synowie Marsa.
 • Mimo iż był człowiekiem, Finn się temu nie dziwił .
 • Jest drugą osobą (Po Finnie), której rasy nie trzeba się domyślać.
 • W odcinku Orgalorg dowiadujemy się że jest on starszy niż początek ludzkiej cywilizacji.
 • W Pilocie jest dokładniejszy i bardziej przypomina swojego odpowiednika, niż w oryginalnym serialu.

Galeria

Więcej w Fandom

Losowa wiki