FANDOM


Abraka-Daniel wystąpił w odcinku "Bitwa Czarodziejów" i "Wizard Only, Fools". Zgłosił się do Bitwy Czarodziejów, ponieważ myślał, że główną nagrodą będą pieniądze, ale gdy dowiedział się, że nagrodą będzie całus od Królewny Balonowej, był gotów się poddać i zostać zabitym przez innego czarodzieja. Finn i Jake jako Magiczna Pięść  postanowili mu pomóc w walce. Kiedy wszyscy czarodzieje zostali pokonani, Magiczna Pięść się poddał i Finn został zmieniony w kociaka. Wtedy Abraka-Daniel zdecydował, że jest dojrzałym mężczyzną i zasługuje na całus od Królewny. Finn zmienił się w człowieka i pokonał niedoszłego czarodzieja turbo-wrzaskiem. W odcinku Wizard Only, Fools został wtrącony wraz z bohaterami i Królewną do więzienia, lecz zdołali uciec. Abraka-Daniel pojawia się również w Play Date. Finn i Jake mają problem. Królewna Ognia stopiła Lodowe Królestwo, Lodowy Król nie ma gdzie mieszkać, więc wprowadza się do Domku na Drzewie. Chłopcom to nie odpowiada. Postanawiają zaprosić Abraka-Daniela, by zaprzyjaźnił się z Lodowym Królem i pomógł pozbyć się go z domu. W rezultacie Abraka-Daniel i Lodowy Król żądają, by to Finn i Jake się wyprowadzili. W odcinku Thanks for the Crabapples, Guiseppe wyrusza z Lodowym Królem i innymi czarodziejami w trasę.

Wygląd

Abraka-Daniel jest humanoidem (człowiekopodobny), z głową o kształcie gruszki i różową skórą. Ma gęste, długie czarne włosy, które są obwiązane tęczową opaską. Nie ma nosa.Jego szata jest biała i nieco dziwna. Ma długie rękawy, zieloną kropkę na środku i niebieską przepaskę na brzuchu. Końcówka szaty jest okrągła i przypomina żarówki. Białe są również jego buty.

Zdolności

Abraka-Daniel potrafi wyczarować małą tęczę. Podobnie jak Jednorożki ma zdolności do zmiany czyjegoś koloru. Może sprawić, że z ziemi nagle wyrosną kwiatki. Różowe ciało czarodzieja jest miękkie i gąbczaste, co pozwoliło mu przetrwać uderzenie meteorytu wywołanego zaklęciem Skalnego Czarodzieja. Potrafi zmienić różne rzeczy w motyle, a kiedy te rzeczy są motylami potrafi je zmienić w poprzednią formę. Jest sprytny, a jego zaklęcia budzą respekt, gdyż pokonał nimi Lodowego Króla, kiedy przemienił jego nunchaku w motyla, a później znowu w nunchaku.

Charakter

Abraka-Daniel jest strachliwy i bojaźliwy. Jest panikarzem. Ma też rozdęte ego, ponieważ, gdy wygrał z pomocą Finna uznał, że to jemu należy się nagroda. Czarodziej jest też nieśmiały, kłamliwy i niesprawiedliwy.

Odcinki

Rola w odcinku

Bitwa czarodziejów - Abraka-Daniel zgłosił się do konkursu Czarodziejów, bo myślał, że nagrodą będą pieniądze. Ale kiedy dowiedział się, że jest to buziak od Królewny Balonowej chciał się odwrócić i ją odepchnąć, aby ich usta się nie zetknęły. Razem z Finn'em pokonali wszystkich pozostałych czarodziejów. Kiedy Abraka-Daniel poczuł, że wygrał, poniosło go i stwierdził, że zasługuje na całusa od Królewny. Wtedy Finn pokonał go przeraźliwym wrzaskiem. Jego dalsze losy są nieznane.

Sprawy małych ludzi - W tym odcinku pełni rolę lalki.

Tylko dla Czarodziejów - Bufo , Czarodziej laserów oraz Leśny Czarodziej chcą go uśmiercić, ale Czarodziejscy Strażnicy wysyłają go do więzienia razem z Finnem , Jakiem i z Królewną Balonową. Natomiast później wyzywa Królewnę Balonową na pojedynek, lecz przegrywa.

Nocowanko - Finn i Jake postanawiają znaleźć Lodowemu Królowi towarzystwo, wybór pada na Abraka-Daniela, w tym odcinku obaj bardzo się ze sobą zaprzyjaźnili.

Cytaty

Odwróć, Odepchnij. Odwróć, Odepchnij.

Bitwa czarodziejów

Zgłosiłem się do tego konkursu, bo myślałem, że nagrodą będą pieniądze! A to tylko całus...

Bitwa czarodziejów

Cóż, wrócę do jaskini i poczekam, aż ktoś tam mnie zabije.Do widzenia!

Bitwa czarodziejów

Tęcza!

Bitwa czarodziejówGaleria