FANDOM


Ash
100px-Ash trans
Imię: Ash
Płeć: Mężczyzna
Wiek: +1000
Rasa: Elf
Zajęcie\Praca: Czarodziej
Rodzina\Bliskie Osoby: Marcelina (była dziewczyna)
Miejsce Zamieszkania: Dom Ash'a
Głos: Steve Agee (USA)

Ash (ang. popiół) to ex-chłopak Marceliny, który sprzedał jej pluszowego misia (Hambo). Marcelina zerwała z Ashem zaraz po tym zdarzeniu. 

Wygląd

Ash jest wysoki, ma ponad 170 cm wzrostu. Nosi czarną koszulkę oraz czarne spodnie z żółtym paskiem, na którym ma doczepioną sakiewkę. Ma szarą skórę, długie białe włosy i szpiczaste uszy. Nie nosi butów.

Historia

Ash po raz pierwszy pojawił się w odcinku Wspomnienia wspomnień przebrany za starca bez rąk. Powiedział Finn'owi i Jake'owi, że Marcelina ma kłopoty i potrzebuje pomocy. Gdy dotarli do jej domu, Marcelina leżała na ziemi nieprzytomna. Ash powiedział, że trzeba jej pomóc, bo "przez przypadek rzuciła na siebie usypiający czar". Bohaterowie musieli wejść do jej wspomnień i zabrać te, o czarze usypiającym. Ash palcem u nogi dotknął głowy Finna i powiedział mu że kiedy zbliżą się do właściwego wspomnienia jego czoło zacznie świecić. Dał im też proszek usypiający którym mieli posypać sobie głowy aby wejść do wspomnień Marceliny. Przemierzając pamięć
Tumblr lpbbg48CIr1qba9rro1 500

Duszek z Różdżki Asha(Kliknij,aby zobaczyć animację)

wampirzycy znaleźli kilka wspomnień, w tym jedno gdzie Ash pokazuje Marcelinie swoją nową różdżkę. Na pytanie skąd miał na to pieniądze odpowiedział, że sprzedał Hambo (ulubionego misia Marceliny). Marcelina wpadła w złość i zerwała z Ashem. Nagle Finnowi zaczęło świecić się czoło. Gdy zbliżali się do wspomnienia, czoło świeciło coraz mocniej. Gdy je znaleźli dotknęli go,a ono pojawiło się w rękach Finna. Bohaterowie wyszli ze wspomnień Marceliny.
Tumblr lq8tbnkOOr1qgka3jo1 500

Marcelina powala Asha(Kliknij,aby zobaczyć animację

Ash od razu zabrał "bańkę" w której było wspomnienie. Okazało się, że nie był tym, za kogo się podawał i miał ręce. Kiedy Marcelina się obudziła nie pamiętała, że zerwała z Ash'em. Tak naprawdę chłopcy przynieśli wspomnienie o jej rozstaniu z Ash'em. Wspomnienie zostało zniszczone przez Ash'a i razem z 
Ashgif

Marcelina Kopie Ash'a (Kliknij,aby zobaczyć animację)

Marceliną teleportował się do swojego domu. Jake złapał ich trop i razem z Finnem poszli za nimi. Przed domem Ash'a Jake zaczął hałasować aby go zwabić. Gdy Ash gonił Jake'a, Finn wskoczył  do domu przez komin i magicznym proszkiem przeniósł Marcelinę oraz siebie do swojej pamięci. Pokazał Marcelinie  swoje wspomnienie o jej wspomnieniu o zerwaniu z Ash'em. Marcelina przypomniała sobie wszystko i oboje wrócili do normalnego świata. Potem powtórnie zerwała z Ash'em i sprzedała mu parę kopniaków (znaczną część bójki wycięto z Polskiej wersji tego odcinka). Ash'a widziano później tylko w odcinku Betty, gdzie Szymon Petrikov ukradł mu latający dywan.

Podczas Wielkiej Wojny Gumy, Ash staje po stronie Gumbalda i dołącza do jego armii.

Ciekawostki

  • Ash umie grać na ukulele.

Występowanie w odcinkach

Galeria