FANDOM


Bajka o Dzieciątku Blabla i Księciu Buteleczce
Bajka
Tytuł "Bajka o Dzieciątku Blabla i Księciu Buteleczce"
Typ Książka
Występowanie Więźniowie Miłości, Królewna Ciastko
Właściciel: Lodowy Król, Królewna Balonowa

Bajka o Dzieciątku Blabla i Księciu Buteleczce (ang. Baby Whoozlefut & the Wuttlebugs) to książka dla dzieci, która po raz pierwszy pojawiła się w odcinku Więźniowie Miłości, gdy Lodowy Król czytał ją królewnom.

Wygląd Edytuj

Okładka jest koloru pistacjowego. Na górze znajduje się napisany na żółto tytuł książki. W centrum widoczne jest dziecko ubrane w akwamarynową czapkę błazna i pieluchę. Leci ono po niebie razem z owadami podobnymi do biedronek z rogami jednorożców. Za nimi znajduje się wyblakła, prawie biała tęcza. Z tyłu książki widoczne są żółte kwiaty z bordowymi środkami, a wśród nich siedzi nieznane, fioletowe zwierzę.

Treść Edytuj

Treść książki nie jest znana, ale w odcinku "Królewna Ciastko" Królewna Balonowa wspomina coś o tym, że "...pan Sługus pokonał [[Król Zły|Króla Złego]..."

Ciekawostki Edytuj

  • Poprawny polski tytuł książki jest nieznany, ponieważ Lodowy Król przekręcił jej angielski tytuł (powiedział: Baby Whatsit & the Bottle Prince), ale można się domyślić, że dziecko miało na imię Whoozlefut, a Wuttlebug to zmutowana odmiana biedronki.
  • W odcinku Królewna Ciastko KB czyta tę książkę w sierocińcu.

GaleriaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki