Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Bananowi Strażnicy

1425stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Bananowi Strażnicy
125px-Banan Guard.png
Bananowy Strażnik
Nazwa Bananowy Strażnik
Płeć Mężczyzna
Wiek Nieznany
Rasa Słodyczanin, Banan, Owoc
Zajęcia/Praca Straż Cukierkowego Królestwa
Rodzina Nieznana

Bananowi Strażnicy to straż Słodkiego Królestwa. Niewiadomo ilu ich dokładnie jest. Po raz pierwszy wystąpili w odcinku Ricardio - Człowiek-Serce. Od tego czasu pojawiają się epizodycznie w niektórych odcinkach, np. odcinek Zbyt młoda, albo odcinek Książe. Nie grają jednak większej roli aż do odcinka Stworzyłaś Mnie. Gdyby nie oni, Finn i Jake nie dowiedzieliby się o Cytryndorże, a o nim był cały odcinek.

Wygląd

Chociaż są Słodyczanami, to owoce. Mają żółte skórki, a na czubku głowy czekoladową polewę. Mają pomarańczowe nogi, które pod względem wysokiego ciała są krótkie, a ręce jeszcze krótsze. Ich oczy są bardzo małe. Wszyscy Bananowi Strażnicy są tacy sami. Posługują się włóczniami. Bananowy Strażnik występuje także jako zombie. Jest wtedy zielony i wygląda jak zepsuty banan.

W odcinku Roboblok możemy zobaczyć, że dawniej wyglądali jak zwyczajne banany.

Zachowanie

Strażnicy stoją w miejscu nic nie mówiąc. Wyjątkiem jest odcinek Złodziej Jabłek i Davey. W odcinkach występują epizodycznie, rzadko (lub wcale) wpływając na losy bohaterów. Nie wiadomo czy są skuteczni w walce, ponieważ nie było żadnej sceny, która by to pokazywała. W odcinku Roboblok widać, że nie łapią przestępców, ale ich dopingują.

Indeks2.jpg

Wygląd z dawnych czasów

Występowanie w Odcinkach

166px-Zombie Banana Guard with wings, lips, and muscles.png

Bananowy Strażnik Zombie z odcinka Z deszczu pod rynnę

Ciekawostki

  • Ponieważ w Słodkim Królestwie nie ma pojazdów z syrenami, sami wydają dźwięk syreny i poruszają się pieszo. Można to zaobserwować w odcinku Davey.
  • Nie mogą spożywać produktów opartych na bananach. Najprawdopodobniej jest to spostrzegane jako kanibalizm. Taką sytuację widać w odcinku Ostatni Skok.
  • Posypka na ich głowie może służyć do wykrywania dźwięków.
  • Braco jest do nich podobny, gdyż najprawdopodobniej był kiedyś jednym z nich.
  • Ich nogi to patyczki. Może to oznaczać że są to lody bananowe.
  • Lubią oglądać życie Słodyczan przez kamery, bo jak sami stwierdzili "bycie bananem to nuda"
  • Dawniej wyglądali jak zwyczajne banany. Można to zobaczyć w odcinku "Roboblok".

Galeria

Więcej w Fandom

Losowa wiki