FANDOM


Tak więc przyszedł mi do głowy fajny pomysł. Chodzi w nim o takie PoroNaPrzygodowe Oskary, Finny. Przyznam je najlepszemu:

- odcinkowi,

- debiutowi,

- postaci,

- piosence,

- wydarzeniu,

z szóstego sezonu.

Odcinek

Wielu fanów się ze mną nie zgodzi, ale według mnie w tej kategori nie można dać niczego innego. Szósty sezon coraz mniej przypominał młodzieżową kreskówkę, a więcej psychologicznie filozoficzną bajeczkę, udającą młodzieżową kreskówkę. Jednak dla mnie hitem szóstego sezonu, było Escape From the Citadel. Odcinek świetny, wreszcie nie było określonego dobra i zła, bo z jednej strony Martin - diabeł wcielony, z drugiej - tatuś Finna, więc musi mieć w sobie coś dobrego. Odczucia Finna po spotkaniu swojego taty, wszystko świetnie rozegrane, emocje, strata ręki... Odcinek świetny.

Debiut

Czy ktoś się ze mną nie zgodzi? Niesamowity ojciec Finna, Martin, jest najlepszą nową postacią szóstego sezonu. EFTC, TV, OTL... Ta ani nie zła, ani nie dobra postać (głównie zła, ale tata Finna... to się robi takie skomplikowane), jest naprawdę dobrym nowym elementem PnP.

Postać

Kto inny, jak główny bohater serialu, Finn? Wyjątkowy rozwój bohatera przez wszystkie sezonym, jego odczucia podczas spotkania z Martinem, mniejsza chęć do przeżywania przygód, dojrzalsze zachowanie. Niestety przemiana Finna ma również minusy, czyli koniec dawnego blasku serialu i więcej... no właśnie, co dokładnie wprowadza nowy Finn? Psychologię :/. Mimo to bardzo dobry proces przemiany głównego bohatera zasługuje na nagrodę.

Piosenka

Szósty sezon był naprawdę słaby, jeśli chodzi o muzykę. Króciutkie piosenki typu "Ants" naprawdę są mało ciekawe. Jednak gdybym miał wybrać, jest to A Kingdom from a Spark. Piosenka trwa minutę (zawsze coś), jest dobrze zaśpiewana, chociaż do ideału (I'm Just Your Problem, I remember You, czy choćby Fries Song) sporo jej brakuje.

Wydarzenie

Oj, w szóstym sezonie tyle się wydarzyło... Jednak według mnie, najbardziej przebojowa okazało się odnalezienie Martina. Wreszcie, po tylu sezonach udało się. Przygody w Cytadeli, rozwalanie świata przez Martina, zamienienie Licha w słodkiego dzidziusia - to wszystko jest powiązane ze sobą właśnie dzięki tatusiowi głównego bohatera.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki