FANDOM


Hej ludzie! 

Chciałbym wam zaprezentować mój skromny projekt własnego bryloczka.

DSC 0058

Jak widzicie jest to Hambo którego bardzo prosto wykonać.

Aby stworzyć Hambusia należy mieć:

- Modeline. - Dostatecznie giętki i cienki drut.

- Uchwyt od bryloczka.

- Narzędzia: wykałaczki, cążki, Pinezka, kubeczek z wodą, nóż biurowy. Patyk od pedla lub gumowy pędzel.

Przygotowanie do pracy.

Twarda podkładka np. stół, czysta, pozbawiona brudu, włosów, czy okruchów które przylepiły by się do modeliny. 

Przygotowujemy modeline i narzędzia w tym kubeczek z wodą.

Idziemy umyć dokładnie ręcę, muszą być czyste i suche. Do spoconych łap przyklejają się Farfoły które później podczas pracy przylepiają się do modeliny, powodując że szarzeje i ma wygląd brudnej.

Zabieramy się do pracy.

Bierzemy i rozmiękczamy modeline z której ma powstać cialo. Jak jest dostatecznie plastyczna lepimy z niej odpowiedznie kuleczki. Największa na ciało, nieco mniejsza na głowe i dwie małe na pseudouszy. 

Z największej kulki formujemy korpus.Ja podkusiłem się o zrobienie paznokciem paru Fałdek by miał wydęty brzuszek. Fałdke tą później zmieniłem na szfy używając do teko norza podelarskiego, drobne wgłębienia na całej długości lini.

Głowe robimy podobnie. Nadajemy kulce nieco owalny kształt i przklejamy nieco spłaszczony uczy. Brzegi wyrównujemy tyłem pedla lub innym okrągłym patykiem, Ja miałemgumowe pędzle ale nie są one wymagane. Przed urzyciem narzędzia moczymy je bo do mokrych rzeczy modelina się nie klei. Po skończeniu przytwierdzamy głowe do ciała. Aby lepiej się tzymało można najpierw wbić w ciało kawałek drutu i na niego nabić głowe.

Oczy bądź oko wykonujemy z małej kulki modeliny, ja użyłem niepeskiej, kulke rozpłaszczamy i nadajemy jej wygląd guzika. Po przyklejeniu robimy pinezką cztery małe dziurki. Na tyłku robimy to samo tyle że póżniej jak reszte Hamba skończymy bo teraz moglibyśmy nie chcący je uszkodzić. Drugie oko robimy tak. Najpierw lekkie wgłabienie później dwa cięcia na krzyż. Usta robimy pobrzez lekkie poziome wbicią od jednego oka do drugiego nożykiem.

Z drutu wykonujemy pół koła i wbijamy je w miejsce na ręcę, nogi i jeden na środek głowy. Do wyginania i cięcia używamy cążek.

nastepnie wykonujemy łatki. Bierzemy np. fioletową modeline. na lekko zmoczoną podkładke rozpałaszczamy jąi ścinamy brzegi by utworzyć mały kwdrat. Kawadrat przyklejamy tam gdzie chcemy np, policzki i robimy nożem biurowym wgłębienia nakońcach. Uzyskamy efekt szfów. Przed przyklejeniem łatki na głowe należy ją nająć na środku by uchwyt na bryloczek się zmieścił, potem wyrównujemy ją. 

Rączki i nóżki są proste do wykonania. Do cienkiego wałka wbijamy długi drut z chaczykiem na końcu.

Kiedy już skończymy hamba wkładamy go do piekarnika, 120-140 stopni przez 15 minut. 

Po wyjeciu jak ostygnie przyczepiamy kończyny i zaginamy chaczyki tak o to mamy ruchome nóżki. Do uchwytu na głowie przeczepiamy kółko bryloczka i gotowe! 

POCHWAL SIĘ ZNAJOMYM SWYM UNIKALNYM BRYLOCZKIEM Z HAMBO!DSC 0059

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki