FANDOM


Wraz z nowym rokiem szkolnym, zachciało mi się robić teorie co miesiąc, a zwłaszcza że ostatnia naprawdę dobra teoria była dawno dawno dawno temu, musiałem.

UWAGA! Wiele rzeczy z tej teorii jest opartym na zapowiedziach jeszcze niewyemitowanego odcinka "Evergreen".

Ach... Lodowy Król! Dziwiak, szaleniec, psychopata... dużo osób potwierdzi, że jest to naprawdę tragiczna postać. Jednak czemu doszło do tego? Czemu Simon po założeniu korony oszalał?

Od razu powiem, że korona Lodowego Króla, została stworzona przez czarodzieja o imieniu... Gienio! Tak Gienio, czyli tak jak pingwin LK. No ale przejde do rzeczy. Czarodziej podczas tworzenia korony, przekazał część swojej mocy koronie. Ale czy tylko mocy? Możliwe... i najbardziej prawdopodobne, jest że również przekazał część swojej świadomości. Więc korona już posiadała w sobie moc i świadomość, a ten kto ją założył, otrzymywał je natychmiast. Moc się nie liczy... tu chodzi o świadomość. No właśnie i tu już jest wyjaśnienie wielu rzeczy. Gdy Simon założył koronę, świadomość z niej zaczęła się przedostawać do mózgu Simona. Sam Petrikov już miał własną świadomość, więc jak można było mieć dwie świadomości? Każda podpowiadała co innego - jedna, że jest Simonem ,że jest Lodowym Królem. Biedny Szymon był zagubiony, nie wiedział kim tak naprawdę jest, nie pamiętał siebie, innymi słowy - oszalał. Oprócz tego, że oszalał, jest jeszcze jedno. Wraz z przedostaniem się mocy i świadomości do mózgu Simona, naukowiec zaczynaj zapominać kim tak naprawdę jest. Mózg człowieka zazwyczaj działa tak, że jeśli przybywa nam informacjii, zapominamy inne. To by wyjaśniało Amnezje u LK. Wraz z świadomościom, do mózgu jego przedostało się imię "Gienio". Przewijało się w jego umyśle, tak że przypadkowo nazywał różne osoby Gieniem (tu przykład Małej Marceliny z "Szymon i Marcysia"), również swoje pingwiny.

Jeszcze jedno. Gdy LK zdjął koronę, nie wracała mu jego świadomość. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że korona była na tyle zżyta z nim, że nie musiał nawet jej zakładać, by dostaczała mu mocy. Dopiero gdy sama korona zostanie odcięta od mocy, wraz z nią LK. Wróci mu jego stara świadomość, bo stara była w koronie. Simon pamiętał coś za życia jako LK, ponieważ stara pamięć, nie zniknęła z jego umysłu, a tylko leżała gdzieś w kącie ^^ A przynajmniej ja to tak rozumie.

Uff... ale się rozpisałem. To chyba tyle. Ciao! ;)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki