Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Bufo

1423strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Bufo
185px-S4 E24 Bufo.PNG
Bufo
Imię: Bufo
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 847+ (na podstawie ile lat chroni centrum szkoleniowe wrabiając młodych czarodzieji)
Zajęcie/Praca: Nauczyciel, czarodziej
Rodzina: Kijanki?
Rasa: Ropucha, Czarodziej
Debiut Czarodziej, Bitwa Czarodzieji
Następna ostać Słodyczanie
Status Żywy

Bufo jest to czarodziej występujący po raz pierwszy w odc. Czarodziej. Jest wielką ropuchą, w której żyją małe mówiące kijanki. W odcinku Czarodziej uczył Finna i Jake'a magii, gdzie musieli wykonywać różne dziwne rzeczy: jeść miotły, dotykać gałek ocznych (winogrona), bujać się na krześle itp. Po wykonaniu zadań, Jake się poddał i zapadł w sen, ale Finn bardzo chciał dużą gwiazdę, tak bardzo, że nie chciał wysłuchać ostrzeżeń Bufa. Zdobycie dużej gwiazdy było bardzo łatwe, Finn musiał tylko złapać czarodzieja - ropuchę za rękę. Po tym niezwykle prostym zadaniu Finn budzi się w noszach nad ziemią. Teraz musi strzec budynek przed meteorytem, razem ze Starymi Czarodziejami. Wkurzony Finn ucieka, z budynku i sam próbuje przesunąć centrum szkoleniowe swoją magią. Ponieważ nic nie zdziałał, próbuje ożywić śpiącego Jake'a. Jake odbija magię i ożywiony zostaje kamień. Wtedy z budynku uciekają czarodzieje i razem z Finnem ratują centrum szkoleniowe. Pod koniec odcinka Bufo chce porzucić magię i mówi, że jego życie jest skończone. Finn pociesza, go i mówi, że nie musi porzucać magii i żeby nie kradł czyiś pomysłów. Bufo też uczestniczył w Bitwie Czarodziejów. Był też w tajnym zgromadzeniu w Tylko dla Czarodziejów i Betty.

Wygląd

Bufo to wielka, zielona ropucha. W jego wnętrzu żyją kijanki. Jest ich dziewięć i starają się mówić jednym głosem.
185px-S4 E24 Bufo.png

Bufo rzucający zaklęcie

Prawdopodobnie Bufo to ich ojciec. Chodzi w fioletowej szacie, z dużą gwiazdą pośrodku. Ma czerwone oczy, na policzku znajduje się sześć kropek. Na głowie nosi on dwa czarodziejskie kapelusze.

Ciekawostki

  • Bufo to z łacińskiego ropucha.
  • Razzamafoo to zaklęcie, które teleportuje rzucającego zaklęcie i innych w pobliżu. Zaklęcie te potrafi rzucić Bufo, ale również wiedźma z odcinka Ogród Wiedźmy.
  • Żyje w mieście czarodziejów.

Galeria

Więcej w Fandom

Losowa wiki