Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Cake

1425stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze3 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ten artykuł był artykułem miesiąca.
Cake
200px-Cake 001.png
Cake
Imię: Cake
Rasa: Magiczny Kot
Płeć: Kobieta
Wiek: 28 (w latach magicznych kotów)
Zajęcie/Praca: Bohaterka
Poszukiwaczka przygód
Rodzina: Fionna (przybrana siostra)

Cake jest magiczną kotką, a także najlepszą przyjaciółką Fionny. Ma chłopaka - Pana Jednorożka. Jest alternatywną wersją Jake'a stworzoną przez Lodowego Króla. Nie ma dzieci w przeciwieństwie do Jake'a.

Opis

Oficjalna biografia

Kocica Cake jest alternatywną, żeńską wersją Jake'a. Cake ma podobne moce, które pozwalają jej rozciągać, zginać i zmieniać wygląd swojego ciała. Chłopakiem Cake jest Pan Jednorożek.

Wygląd

Cake ma białą sierść w piaskowożółte łaty. Ma duże, białe oczy, z czarnymi źrenicami i mały pyszczek. Jest niska. Gdy się boi, dziwi się lub podnieca, puszy się jej ogon.

Umiejętności

Cake potrafi zmieniać kształt swojego ciała tak samo jak Jake. Bardzo jej to pomaga w przeżywanych przygodach.

Relacje

Fionna

Cake traktuje swoją przybraną siostrę z troską, czasem bywa wręcz nadopiekuńcza. Gdy dowiedziała się o spotkaniu z Księciem, pomogła dziewczynie się do niego przygotować.

Pan Jednorożek

Jest w nim zakochana. Poznała go podczas spaceru z Balonowym Księciem.

Marceli

Często się z nim sprzecza. Traktuje go szorstko, jednak nie jak wroga. Czasem mu pomaga. W odcinku "Bad Little Boy" wyraża nawet ulgę, gdy dowiaduje się, że Marshall nie umiera.

Balonowy Książę

Relacje pomiędzy Cake a nim są bardzo podobne do relacji Jake'a z Królewną Balonową.

Ciekawostki

  • Cake zna alfabet morse'a, którym może się porozumiewać z Panem Jednorożkiem, tak samo jak Jake zna koreański, żeby móc porozumiewać się z Panną Jednorożek.
  • Gra na cymbałkach.
  • Cake.png
    Cake boi się Marshalla, męskiego odpowiednika Marceliny.
  • Cake mówi o sobie często w rodzaju męskim, choć jest płci żeńskiej.
  • Pod koniec odcinka Fionna i Cake założyła tiarę Lodowej Królowej udając ją, lecz Fionna szybko zrzuciła jej z głowy tiarę mówiąc, że stanie się tak zła jak ona.
  • Tłumaczyła miauczenie Ogniowego Księcia w komiksie.
  • Choć często drażni się z Marshallem, bywa skłonna do pomocy wampirowi.
  • W komiksie Fionna i Cake-Rozdział I Cake zrobiła swojej siostrze 9 mieczy; Miecz podwójnie zakończony, dziergany miecz, miecz z ptaków, miecz z kociego żwirku, kwiatowy miecz, miecz z rybiej ości, tortowy miecz, "huśtany" miecz oraz zbitą butelkę.

Więcej w Fandom

Losowa wiki