FANDOM


Cytrusek
LEMONHOPE
Imię Cytrusek Beznadziejski
Rasa: Cytrynki
Płeć: Mężczyzna
Rodzina: Cytryndor i Cytryndor 2 (ojcowie)
Debiut Za stara
Wiek 8/10 lat
 Cytrusek (Cytrusek Beznadziejski) [ang. Lemonhope, Badlemonnohope, Lemone - cytryna, hope - nadzieja, można powiedzieć że jego imię to Cytrynowa Nadzieja lub Nadzieja Cytrynek]  to postać, która pojawia się w odcinkach "Za stara" i "Cytrusek ". W odcinku "Za stara" Królewna Balonowa i Finn znajdują go w lochu. Bardzo dobrze gra na harfie, ale Cytryndorom nie podoba się ta muzyka. Pod koniec odcinka Lemonhope wyciąga Flet Finna z jego plecaka i zaczyna fałszować. Tym razem okropna muzyka przypada do gustu Cytryndorom. W odcinku Cytrusek część 1 uczy się z KB.

W następnym odcinku doprowadził do wybuchu Cytryndora grając na lirze. Ostatecznie uwolnił Cytrynki od tyranii swojego władcy.


WyglądEdytuj

Jest średniej postury żółtą cytrynką. Na głowie ma żółte, kręcone włosy. w przeciwieństwie do większości postaci, jego oczy to nie dwie czarne kropki, ale normalne oczy ze źrenicami. Wydaje się mieć lekką nadwagę. Ma duży kartoflasty nos.

Na końcu odcinka Lemonhope Story Part 2, tysiąc lat później, Cytrusek widocznie się postarzał. Zbladł i pomarszczył się. Jego włosy posiwiały, urosły i zostały splecione w dredy, na końcach których widać srebrne ozdoby. Na klatce piersiowej nosi urządzenie wypełnione wodą, które tworzy wokół niego swego rodzaju pole siłowe. Jest to najprawdopodobniej aparatura podtrzymująca życie Cytruska.

Charakter Edytuj

Cytrusek stawia wolność na pierwszym miejscu. Jego marzenie o wolności spełniło się w odcinku Cytrusek część 1. Gdy KB mówi mu, że uratowanie Cytrynowego Królestwa to jego obowiązek złości się i twierdzi, że nikt nie będzie go do niczego zmuszał, zdenerwowany ucieka i spełnia marzenie bycia niezależnym. W końcu jednak, Cytrusek wraca do Cytrynowego Królestwa i ratuje Cytrynki spod władzy Cytryndora, lecz niestety tylko dla złagodzenia swojego poczucia winy.

Cytrusek często wydaje się być samolubny i nieczuły. Nie obchodzą go inni, nie podzielił się z Finn'em babeczkami i nie chciał pomóc pozostałym Cytrynkom, choć one wcześniej pomogły jemu.

Lecz niezależnie od złych cech, posiada też dobre. Mały Cytrusek jest zawzięty widząc po przykładzie, gdy oddalony od cywilizacji żyje na pustyni, żywiąc się jedynie sokiem z cytryn. Odwaga to spora część jego charakteru. Nie panikuje, gdy zostaje porzucony na pustyni, ani gdy pozostaje sam w obliczu śmierci.

CiekawostkiEdytuj

  • Potrafi grać na lirze, ale nie potrafi grać na flecie co można zauważyć w odcinku "Za Stara".
  • To jeden z najlepiej stworzonych cytrynek Cytryndora.
  • W polskiej wersji językowej nosi to samo imię co zabawka Cytryndorów.
  • Jeden z jego snów pojawił się w odcinku Hoots.
  • To jedyna cytrynka, która ma włosy oprócz CytryJana.

GaleriaEdytuj