Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Dom Marceliny

1424strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dom Marceliny
Dom Marceliny.png
Dom Marceliny
Nazwa: Dom Marceliny
Właściciel: Marcelina
Mieszkańcy: Marcelina
Schwalb
Pająk
Lokacja: Jaskinia

Dom Marceliny – znajdujące się w jaskini na północ od Słodkiego Królestwa i zachód od Lodowego Królestwa mieszkanie, które należy do Królowej Wampirów, Marceliny. Mieszka w nim ze swoim zombie-pudlem Schwablem. Mieszkanie posiada kuchnię, łazienkę, salon oraz dużą sypialnię na piętrze. Pokój ten pełni również funkcję mini studia nagraniowego. Marcelina przebywa tam zazwyczaj gdy nie ma innych pilnych zajęć i gra na swojej gitarze basowej.

Historia

Dom Marceliny zostaje zbudowany w odcinku Eksmisja przez Finna i Jake'a po tym jak Marcelina wyeksmitowała ich z Domku na Drzewie. Jednak po tym jak Finn i Jake dowiedzieli się, że jaskinia w której mają swój nowy dom też należy do Marceliny, więc doszło do bójki pomiędzy nimi. Koniec końców Marcelina pogodziła się z Finnem i Jakiem i pozwoliła im zachować Dom na Drzewie, a ona zamieszkała w jaskini.

Występowanie

Ciekawostki

  • W domu Marceliny obok plakatów rockowych można znaleźć wiele obrazów (ikon) przypominających te z postaciami Maryi i Jezusa. Nie wiadomo, czy dla Marceliny mają jakieś znaczenie i czy jest ona religijna. Być może trzyma je jako "pamiątki" po dawnym świecie/Simonie.
    Ikona.png

    Obraz Maryi i Jezusa

  • Sofa w domu Marceliny nie nadaje się do siedzenia, bo jest niewygodna. Powodem jest to, że właścicielka głównie lewituje i nie korzysta z tego mebla.
  • W odcinku "Brakujący element" meble w kuchni są białe, choć we wcześniejszych odcinkach były czerwone. Prawdopodobnie Marcelina wyssała z nich kolor.
  • Obok domu Marceliny stoją cztery nagrobki.

Galeria

Więcej w Fandom

Losowa wiki