Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Donek (Odcinek)

1423strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Donek
242px-Titlecard S1E21 donny.jpg
Sezon 1, Odcinek 21
Oryginalny tytuł: "Donny"
Premiera: 9 sierpnia 2010 Ziemia.png

16 lutego 2011 Polska.png

Kod produkcji: 692-018
Reżyseria: Larry Leichliter
Scenariusz: Kent Osborne
Niki Yang
Adam Muto
Poprzedni: "Miasto Dziwaków"
Następny: "Sługus"

Donek (ang. Donny) to dwudziesty drugi odcinek serialu Pora na Przygodę, a dokładniej dwudziesty pierwszy odcinek pierwszego sezonu. 

Streszczenie

Gdy Finn i Jake zauważają ogra o imieniu Donek który terroryzuje wioskę Domko-Ludzi, postanawiają zmienić jego życie nie wiedząc jakie ma to konsekwencje.

Opis

Finn i Jake są na patrolu bezpieczeństwa, gdy natknęli się na wioskę Domko-Ludzi. Na pierwszy rzut oka jest normalnie, ale nagle widzą ogra o imieniu Donek, który terroryzuje mieszkańców wioski. Finn zaczyna walczyć z Donkiem, kiedy Donek przerywa walkę i mówi do Finn'a, że jest bardzo dobry jak na przegranego. Jake widzi, że Finn jest smutny, więc zamienia swoje uszy w poroża i straszy nimi Donka. Finn chce bardzo pomóc ogrowi stać się dobrym chłopcem. Zaprasza Donka do Domku na drzewie. Gdy przychodzi, siada w fotelu i zaczyna grać na BMO. Przegrywając grę łamie kontroler w gniewie. Podczas próby ucywilizowania Donka poprzez śpiewania piosenki o empatii, Finn słyszy krzyki pochodzące z wioski Domko-Ludzi i udaje się tam, by sprawdzić co się dzieje. Jake zostaje w Domku na Drzewie i kontynuuje naukę Donka jak lepiej żyć. Gdy Finn zjawia się w wiosce, widzi parę Wilkojaków, które sieją spustoszenie w wiosce. W samą porę Finnowi udaje się wrzucić wilki do Starej Studni.

Wilkojaki tłumaczą Finn'owi, że bez Donka, który wytwarza wstrętnotlen (odstraszający wilkojaki) mogą spożywać Domko-Ludzi aż do momentu, kiedy Kosmiczna Sowa ich nie pożre. Finn biegnie z powrotem do Domku na Drzewie. Kiedy wchodzi widzi jak Donek i Jake grają razem na altówce. Finn mówi Jake'owi, że muszą zrobić z Donka łobuza. Chłopcy doprowadzają go do wioski Domko-Ludzi, gdzie wilkojaki sieją spustoszenie. Finn próbując wnerwić Donka więc mówi, że on i jego piosenki są głupie i choć stara się nie być palantem, nadal nim jest. Potem Domko-Ludzie i Wilkojaki go wyśmiali, więc Donek zaczął wytwarzać wstrętnotlen, który zaczął wypłaszać wilkojaki. Donek jest wściekły na Finn'a i Jake'a i znów zaczyna dokuczać Domko-Ludziom. Gdy Finn i Jake odchodzą, Donek mówi smutno Nigdy cię nie zapomnę.

Piosenki

Bohaterowie

Główni

Drugoplanowi

Ciekawostki

  • Na początku odcinka dowiadujemy się, że Finn i Jake byli członkami "Dzielnego Patrolu" założonego prawdopodobnie przez nich samych.
  • Jake nazwał Finna w tym odcinku "słodkim chłopcem w spodenkach".
  • BMO stwierdził, że jest niezdolna do odczuwania uczuć, lecz Donek bardzo go wkurza.
  • BMO ma pierwszą mówioną rolę.
  • Gdy Pan Bank zostaje uszkodzony okazuje się, że budynki to tylko muszle.
  • Kiedy BMO schodzi ze stołu, jego literki to BWO a nie BMO.
  • Ten odcinek pierwotnie miał się nazywać Ogr o imieniu Donek.

Ślimak

Ślimak pokazuje się obok Donka gdy strzela jajkami z kury w stronę Szopy.

Więcej w Fandom

Losowa wiki