FANDOM


Donek
150px-Donny.png
Donek
Imię: Donek
Wiek: Nieznany
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Trawiasty Ogr
Zajęcia/Praca: Terroryzowanie Domko Ludzi, bycie prostakiem
Rodzina: Nieznana
Głosu Użyczył: Jacek Kopczyński

Donek to trawiasty ogr, który wystąpił w odcinku "Donek", w którym przeprowadza się tymczasowo do domku na drzewie Finna i Jake'a. Początkowo był łobuzem, który terroryzował Domko-Ludzi, jednak Jake i Finn nauczyli go "Piosenki o Empatii" i innych piosenek, które zmieniły go w spokojnego i cywilizowanego ogra. Będąc łobuzem wydziela specjalny tlen o nazwie wstrętotlen, który odstrasza Wilkojaki.

Wygląd

Donek jest dosyć wysoki. Jego głowa jest bezpośrednio połączona z resztą tułowia, nie ma szyi. Brakuje mu paru zębów. Jego skóra ma kolor zielony, miejscami pokryta jest trawą i liśćmi. Na głowie ogra jest jeden duży liść, który prawdopodobnie imituje włosy.

Kiedy przeprowadził się do domku na drzewie Finna i Jake'a go wygląd się zmienił. Zaczął nosić spodnie, uczesał ,włosy i trawę na ciele. Jego źrenice w oczach się zmniejszyły. Miał też przyjemniejszy wyraz twarzy.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki