Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Fionna

1424strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze3 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Fionna
Ten artykuł był artykułem miesiąca.
Fionna
At 174x252 fionna.png
Imię: Fionna
Płeć Kobieta
Wiek: 15
Rasa: Ludzie
Zajęcia/Praca: Bohaterka, poszukiwaczka przygód
Rodzina: Cake (Przybrana Siostra)
Głosu Użyczyła: Julia Kołakowska

Fionna to fikcyjna postać i wersja żeńska Finna, stworzona przez Lodowego Króla, w jego opowieści. Ona i inne postacie ze zmienioną płcią wystąpiły w odcinku Fionna i CakeMały Łobuziak, chwilowo w Loch Tajemnic, w komiksie Fionna i Cake, a także w The Prince Who Wanted Everything. Często towarzyszy jej przybrana siostra Cake. Jej największym wrogiem jest Lodowa Królowa.  Występowała też w Sferze Wyobraźni Lodowego Króla.

Opis

Oficjalna biografia

Fionna jest człowiekiem, a zarazem alternatywną, żeńską wersją Finn'a, która w swej walce z Lodową Królową jest tak samo dzielna, żądna przygód i odlotowa jak jej męski odpowiednik.

—Oficjalna strona serialu

Wygląd

Jej oczy to zazwyczaj czarne kropki, lecz w przybliżeniu są niebieskie. Posiada króliczą czapkę podobną do czapki Finna, z której wystaje blond kosmyk. Najprawdopodobniej jest to jej grzywka. W przeciwieństwie do jej pierwowzoru czapka nie zasłania jej szyi. Nosi jasnoniebieską koszulkę, ciemnoniebieską spódniczkę, białe podkolanówki z dwoma niebieskimi paskami na górze i czarne pantofle. Ma także zielony plecak, tak jak Finn.

Relacje

  • Cake - to jej przybrana siostra. Zawsze trzymają się razem bez względu na wszystko. W odcinku​ Bad Little Boy Fionna odpycha Marshalla aby pomóc Cake która leży w krzakach.
  • Marceli - Fionna zdaje się być zainteresowana chłopcem, w odcinku Bad Little Boy, choć są raczej tylko bliskimi przyjaciółmi. Chociaż widać większe zainteresowanie nim niż Balonowym..
  • Lodowa Królowa - to wróg Fionny i Cake. Fionna bardzo jej nie lubi i uważa ją za starą wiedźmę bez znajomych.
  • Balonowy Książę - Fionna bardzo go lubi, lecz tak jak w przypadku Finna i Królewny Balonowej nic między nimi nie będzie. W odcinku Fionna i Cake ,,Książę,, zaprasza Fionnę na randkę, a ona bardzo się z tego cieszy.

Ciekawostki

  • Fionna to jedyna ludzka (o kształtach człowieka) dziewczyna w wieku do 14 lat występująca w Porze Na Przygodę.
  • W różnych komiksach na stronie Deviantart, przygoda Fionny i Cake kończy się tym, że Fionna i Marceli są razem, jednak czasem Fionna spotyka Finna .
  • Fionna ma piękne blond włosy tak jak Finn, lecz woli je trzymać pod czapką.
  • W komiksie dostała miecz od Balonowego Księcia (podobny do miecza świetlnego, rączka taka sama i sposób uruchamiania). Można nim spełniać drobne życzenia.
  • Natasha Allegri powiedziała, że sukienka, którą zaprojektowała dla Fionny, została zainspirowana suknią Księżniczki Serenity z anime Sailor Moon.
  • Chociaż pierwowzór damskiej wersji - Finn kochał się w Królewnie Balonowej ( i w Królewnie Ognia), Fionna wykazuje większe zainteresowanie Marcelim.

Więcej w Fandom

Losowa wiki