Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Gienio

1423strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze8 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Gienio
Gienio
Gunter.png
Gienio
Imię: Gienio
Rasa: Kosmita
Płeć: Samica (prawdopodobnie)
Wiek: Miliardy lat
Zajęcia/Praca: Służący
Rodzina: Kociak (dziecko)

Inne pingwiny (zapewne bracia i siostry)

Ten artykuł był artykułem miesiąca.

Gienio (Orgalorg) to pingwin, który najczęściej towarzyszy Lodowemu Królowi. Na początku wydaje się, że każdy pingwin na terenie Lodowego Królestwa jest nazywany tym imieniem, lecz w odcinku "Potworna Narzeczona" okazuje się, że każdy pingwin ma swoją osobną nazwę. Lodowy Król traktuje go jako swojego pupila, z kolei resztę bardziej jako służbę/niewolników. W odcinku Orgalorg okazuję się że jest to starożytny demon który który rządzi wszechświatem.

Wygląd

Wygląda jak najzwyklejszy pingwin. To co jest w nim inne od teraźniejszych pingwinów, to duże oczy i ukryte nogi. Ma długi stożkowaty dziób.

Umiejętności

Jest mądrzejszy od innych pingwinów. Raz miał dość Lodowego Króla i przeprowadził inwazję na Słodkie Królestwo. Jednak Król zobaczywszy co zrobił powiedział: "zły Gienio" i opryskał go wodą jak kota. W odcinku "Prosto z Nocosfery", podczas gdy ojciec Marceliny wysysał dusze wszystkich napotkanych stworzeń, nie dał rady wyssać jej Gieniowi, co pokazuje jak tajemnicza jest ta postać. Jest to wyjaśnione w odcinku "Orgalorg" gdy okazuje się jaka jest jego prawdziwa postać.
Orgalorg.png

Orgalorg

Prawdopodobne potomstwo

Jedynym dowodem na to, że Gieniu to samica była jego ciąża. Złożył jajko w szpitalu. Gdy się wykluło wyszedł z niego różowy kociak .W odcinku ,, Królestwo Gieniów " przytulał kotka i razem z nim chciał przeprowadzać inwazję. Nie wiadomo czy ma rodzinę w pingwinach.

Jako Orgalorg

To starożytny kosmita, który rządził wszechświatem. Wykorzystywał komety zmian aby napełniać się mocą. Został pokonany przez Globa w pojedynku o jedną z właśnie takich komet. Został zrzucony na Ziemie. Przeżył na ziemi wiele lat aż w końcu znalazł się w lodowym królestwie i został sługusem Lodowego Króla. Król nadał mu imię Gienio. Gdy w odcinku "Orgalorg" Lodowy Król zasypia, pingwiny urządzają imprezę. W trakcie wyścigu morsów Gienio ratuje KGK i poważnie rani się w głowę. Przypomina mu się kim jest i wysyła wiadomość o swoim powrocie do swoich podwładnych. Zaczyna odbudowywać rakietę KB. Leci w kosmos, a razem z nim Finn i Jake. Przypomina sobie, że jest Orgalorgiem i próbuje zdobyć kometę. Pożera ją i Finna. Chłopiec poważnie go rani i ratuje kometę, która proponuje mu zostanie bogiem. On odmawia, ale jego ojciec Martin przyjmuje ekspozycyjce zamiast niego. Gdy Finn i Jake lecą na ziemię, Orgalorg chwyta się rakiety i zabiera się z nimi. Po wejściu w atmosferę zostaje ściśnięty przez grawitację i znów zmieniony w nic niepamiętającego pingwina.

Ciekawostki

 • W języku angielskim, choć pisze się "Gunter", wymawia się "Günter", "Gunther" lub "Goon-dę".
 • Gienio, według Lodowego Króla, lubi rozbijać butelki i jeść skarpety.
 • Pewnego dnia Lodowy Król wrzucił Gienia na krę a ta odpłynęła razem z nim. Było to zamierzone, ponieważ Król sądził że Gienio puszczał bąki, co Gienio faktycznie robił.
 • Według taty Marceliny ze wszystkich potworów jakie spotkał, Gienio jest najokrutniejszym stworzeniem świata. Jego zarzuty są całkowicie trafne gdy okazuje się że Gienio jest starożytnym kosmicznym tyranem.                     
 • Gienio w odcinku "Królestwo Gieniów" (Reign of Gunters) kradnie Demoniczne oko życzeń Lodowego Króla i przeprowadza inwazję na Słodkie Królestwo.
 • Gieniu w odcinku Pamiętam Cię (I remember you) żuł perukę Marceliny należącą do Lodowego Króla.
 • Jest trzecim największym zagrożeniem dla Ooo.
 • Pamięta on całą historię ludzkości.
 • Potrafi piec różne potrawy.
 • W odcinku Sekretne Taśmy część II BMO rozszyfrował skomplikowany kod z płaczu Lodowego Króla, który odsłania obraz Gienia.
 • Kiedy Lodowy Król śpiewał piosenkę Gieniu, Dlaczego Zabrałeś Frytki Me? i doszedł do słów ,,Gieniu czy mnie jeszcze Kochasz? Gienio odpowiedział: Tak.
 • W odcinku Ziemia i Woda przejął tymczasowo władze w "Lodowym Królestwie", gdyż Lodowy Król kazał mu je odbudowywać po zniszczeniu przez Królewnę Ognia. Stracił ją w odcinku Nocowanko , gdy Lodowy Król wrócił do królestwa.
 • Gienio ma własny paralizator, dowiadujemy się o tym w odcinku Piknik u Księżniczki (Princess Potluck).
 • Jest jedną z najbardziej zagadkowych postaci w PNP.
 • Możliwe że rozmnaża się bezpłciowo i dlatego Król częściej mówi do niego w rodzaju męskim.
 • Jego imię jest zapisane na okładce pamiętnika marceliny.
 • Prawdopodobnie to jedna z najstarszych postaci w serialu. Pojawia się on w odcinku Złote Gwiazdki razem z Królem Złym i innymi prastarymi demonami.

Gieniu kto ci powiedział, że umiesz latać?00:24

Gieniu kto ci powiedział, że umiesz latać?

Więcej w Fandom

Losowa wiki