Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Goliad (postać)

1424strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Goliad
200px-Goliad-1-.png
Imię: Goliad
Płeć: Kobieta
Wiek: Nieznany
Zajęcie/Praca: Zastępca Królewny Balonowej w Słodkim Królestwie
Rodzina: Królewna Balonowa (mama)

Sztormo (brat)
Cytryndor (przyrodni brat)
Cytryndor 2 (przyrodni brat)

Goliad to twór Królewny Balonowej. Występuje w odcinku Goliad  i została zrobiona z kredy, cukierków, włosów królewny i wielu innych rzeczy. Miała zająć miejsce Królewny Balonowej, gdy ona umrze. Potrafi za pomocą trzeciego oka ulokowanego na środku czoła czytać w myślach innych, jednak w ograniczony sposób. Ma dostęp tylko do tych myśli, które "są używane" przez jej ofiarę. 

Wygląd

Goliad jest trzymetrowym, różowym sfinksem. Ma troje oczu i dużą okrągłą głowę. Mówi jak małe dziecko i jest cała różowa.

Cechy charakteru

Może się wydawać, że Goliad to miłe, słodkie dziecko, ale kiedy dowiaduje się od Królewny Balonowej, że świat jest mały i bezbronny, chce zabić słodyczan, ponieważ nie mają jak się bronić. Pragnie władać całym królestwem. Goliad jest bardzo silna i nerwowa.

Ciekawostki

  • Razem z Sztormo pojawiła się w tle w odcinku Królewna Ciastko
  • Jest piątym największym zagrożeniem dla Ooo.
  • Jest nieśmiertelna.
  • Została stworzona z czterech składników: standardowej słodkiej mieszanki, aminokwasów, pyłu kredowego z algebry i zęba Królowej Balonowej.

Galeria

Więcej w Fandom

Losowa wiki