FANDOM


Ksergiok (czyt. Zergiok) to były król Goblinów. Był sadystą - lubił dawać goblinom klapsy. Został obalony przez Finna i Jake'a. Pojawił się po raz pierwszy w odcinku Milczący Król. Następnie zobaczyliśmy go w odcinku Ptakolud.

Historia

Ksergiok był królem Goblinów. Był złym władcą, obalili go Finn i Jake. Krótko po objęciu władzy przez Finna, Ksergiok zebrał armię i ruszył by odzyskać tron. Próba odzyskania tronu okazała się klęską, ponieważ Ksergiok został pokonany przez tajemniczego wojownika (Finna i Jake'a). Nie wiadomo nic o jego przeszłości, nie wiadomo czy urodził się dziedzicem tronu czy zdobył go. Na pewno zapisał się w historii Goblinów jako okrutny władca. W odcinku Ptakolud  dowiadujemy się, że zamieszkał na pustyni wraz z ptakami. Niewidomy oraz "dobry" Ksergiok znalazł Jake'a i Finna na pustyni. Pomógł im, a oni myśląc, że się zmienił powiedzieli mu, gdzie są jego oczy. Kiedy odzyskał oczy, Ksergiok przybył do królestwa goblinów i chciał znów nim zawładnąć. Potem jednak opamiętał się i powiedział głównym bohaterom, żeby znowu ukryli jego oczy, po czym ze smutkiem wszedł do wody i poznał tam swoją nową dziewczynę Syrenę.

Umiejętności

Ksergiok przy pomocy swej magicznej różdżki potrafi się teleportować, lewitować oraz strzelać kulami ognia. Od odcinka Ptakolud potrafi też teleportować części ciał oraz wzywać swoich podopiecznych. Może też dowiedzieć się o ich smutku lub niebezpieczeństwie.

Wygląd

Ksergiok jest wysokim, dobrze zbudowanym goblinem o jasnozielonej skórze i nosie zadartym do góry. Podobnie jak reszta goblinów jest łysy, (tylko kilka goblinów posiada włosy) nie nosi on też zarostu. Jego oczy są przekrwione z nieznanych przyczyn. Jego głowa jest bardzo duża i szeroka, a szczęka jest kwadratowa. Podbródek goblina w porównaniu z głową jest bardzo mały i okrągły. Ubiór Ksergioka jest dość dziwaczny jak na króla, przypomina bardziej ubiór błazna. Prawdopodobnie jest to tradycyjny ubiór królewski goblinów. Ksergiok nosi kilka ozdób takich jak kolczyki w uszach, bransolety oraz dziwaczną koronę prawdopodobnie zrobioną z liści, albo z piór jakiegoś ptaka. Później (przez chwilę) nosił ją Finn.

Ciekawostki

  • Pojawił się później w odcinku Sprawy małych ludzi, gdzie z inicjatywy Finna został chłopakiem Królewny Żółw.
  • Jest czarodziejem.
  • W odcinku Ptakolud ćwiczył jogę i teleportacje.
  • Karmił małe ptaki swoimi sutkami
  • W piątym sezonie jest ślepy (jego oczy były ukryte w jego brodzie, o czym nie wiedział)
  • W piątym sezonie, pod koniec odcinka Ptakolud znalazł sobie dziewczynę, Syrenę

Galeria