Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Lodowa Królowa

1423strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Lodowa Królowa
Lodowa Królowa
Ice.png
Imię: Lodowa Królowa
Płeć: Kobieta
Wiek: + 1000
Rasa: Czarownica
Zajęcie: Porywanie przystojnych książąt/rządzenie Lodowym królestwem
Rodzina: Niewiadoma

Lodowa Królowa wystąpiła w odcinku Fionna i Cake, w opowiadaniu Lodowego Króla. Była żeńskim odpowiednikiem Króla i miała cechy podobne do niego. Porywała przystojnych książąt i chciała ich poślubić.

Wygląd

Ma jasno niebieską skórę i nosi na sobie niebieskie szaty z kilkoma wzorami. Ma długie białe włosy sięgające do stóp i brwi w kształcie błyskawicy. Nosi złotą ozdobę na szyi i koronę, która daje jej moc władania nad śniegiem i lodem. W przeciwieństwie do Lodowego Króla, nosi buty.
Ise Kuene.png

Osobowość

Mimo, że Lodowy Król ją wymyślił, Lodowa Królowa jest znacznie bardziej okrutna, zła i agresywna. Wykorzystuje skomplikowane plany, aby porwać księcia, takie jak przebranie się za Balonowego Księcia i zwabienie Fionny w pułapkę.
Ice-Queen-adventure-time-with-finn-and-jake-25194048-642-361.jpg

Pochodzenie

Natasha Allegri (autorka wielu postaci) potwierdziła, że Lodowa Królowa znalazła swoją koronę w inny sposób niż Lodowy Król. Nie wiadomo czy kiedykolwiek spotkała męskiego odpowiednika Marceliny, Marceliego.

Rola w odcinku

Przybyła do zamku, aby porwać Balonowego Księcia, ale Fionna i Cake przeszkodziły jej. Tak naprawdę Królowa zamroziła księcia, uwięziła go w jego sypialni i przybrała jego wygląd. Zdobyła zaufanie Fionny i zaprosiła ją na bal jako swoją dziewczynę. Fionna nieświadoma niebezpieczeństwa ucieszyła się i poszła się przygotowywać. Na balu, Lodowa Królowa zaprosiła Fionne do sypialni księcia i ujawniła się. Stoczyła tam pojedynek, w którym potem uczestniczyła Cake. Została pokonana, a Balonowy Książę uwolniony.

Więcej w Fandom

Losowa wiki