FANDOM


Lucjusz Evergreento postać pojawiająca się w odcinku Evergreen. Jest on czarodziejem, który stworzył Koronę Lodowego Króla

WyglądEdytuj

Jest on bardzo podobny do Lodowego Króla. Podobnie jak on ma długi szpiczasty nos. Jego broda zakrywa całą twarz poza oczami ktore sa otoczone szarą obwódką. Nosi on niebieski strój, podobny do stroju LK, szary pas z zielonym klejnotem oraz złote rękawice. Miał ptasie nogi. U jego pasa wisi miecz ze złotą rękojeścią.

Zdolności Edytuj

Evergreen jest jednym z elementów żywiołów, w jego przypadku to lód. Jego magia jest na tyle silna aby pokonać trzech przedstawicieli żywiołów ogień, szlam i cukier. Ponadto za pomocą Gienia był w stanie pokonać Magwood'a i zabrać jego rubinowe oczy. Posiada na tyle wiedzy aby stworzyć magiczną koronę tak potężną, że może spełnić największe pragnienie właściciela.

Można zauważyć, że jego magia różni się od magii Lodowego Króla. Przy jego czarach wykonuje on wiele ruchów rękami i wypowiada zaklęcia, a Szymon po prostu strzela.

Charakter Edytuj

Jego umiejętności magiczne czynią go aroganckim i zbyt pewnym swoich umiejętności, co widać gdy zamrażał innych żywiołaków Chatsberry, Balthus i Slimy-D, gdy odrzucili jego plan przeciwdziałający komecie lecącej w stronę ziemi. Był tak pewny swoich umiejętności, że nie przewidział zagrożeń i jak by to zabolało jego rówieśników wynikających z jego planu. Ponadto jego pewność siebie niemal doprowadziła do jego śmierci ponieważ został by zabity przez Magwood'a.

Evergreen jest samolubny i zaniedbuje Gienia, na przykład gdy Gienio chciał wsiąść do "Lektyki", ponieważ bolały go nogi. Evergreen zmusza go do noszenia wielu ciężkich bagażów i przedmiotów. Mimo, że jest świadomy tego, że Gienio chcę się uczyć magii, często gardzi i obraża młodego dinozaura. Mimo swojego samolubstwa wydaje się, że chcę za wszelką cenę uchronić świat od zagłady.

CiekawostkiEdytuj

  • Lodowy Król jest do niego podobny. Gdy Gienio (dinozaur) założył koronę, okazało się że jego największym marzeniem, jest to że chce być taki jak Evergreen. Dlatego gdy Szymon ją założył, to korona spełniała życzenie Gienia (dinozaura) sprawiając zmianę wyglądu, magiczne moce utratę dawnej osobowości itp.
  • Lodowy Król nazywa Gienia "Gieniu", z powodu że Lucjusz Evergreen właśnie tak mówił na dinozaura, a życzenie Gienia zostało spełnione na Lodowym Królu.

GaleriaEdytuj