Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Marceli

1424strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze2 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Marceli
Marceli
Marshall2.png
Imię: Marceli
Płeć: Mężczyzna
Wiek: +1000
Rasa: Wampir\pół demon
Zajęcie /praca: Gitarzysta (prawdopodobnie)Król wampirów
Rodzina: Demon (matka)

Król Wampirów (ojciec)

Ten artykuł był artykułem miesiąca.

Marceli [Marshall Lee] (pełne imię: Marceli Król Wampirów) jest to męska wersja Marceliny. Został stworzony przez oryginalną autorkę serii Natashę Allegri. Jest gościnnie przedstawiony już w odcinku Fionna i Cake, gdzie pokazuje znany heavy metalowy i rockowy znak, tzw. "rogi". Podobnie jak Balonowy KsiążęFionnaCake itp. są wytworami wyobraźni Lodowego Króla, chociaż w odcinku Mały Łobuziak pojawia się jako główny bohater historii Marceliny. W tym odcinku jest jedną z ważniejszych postaci. 

Wygląd

Biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny jego wiek można oszacować na 18-21 lat. Marceli ma smukłe ciało, czarne włosy, jasnoszarą skórę. Jest przeciętnej wysokości. Ślad po ukąszeniu znajduje się w tym samym miejscu, co u Marceliny. W odcinku Fionna i Cake, nosi czerwoną koszulę w szarą kratę, ciemne dżinsy i brązowo-czerwono-białe tenisówki. 

Charakter

Marceli ma poczucie humoru, często ironizuje, również bywa cyniczny. Nie przepada za Balonowym Księciem. Wytrwale dąży do celu. Jest utalentowany muzycznie. Brak mu wyczucia w obchodzeniu się z żywymi, przez co może być odbierany jako nieczuły i bezczelny. Kreuje się na hulakę nie dbającego o nic i nikogo. Jednak jest to tylko zabawa. Widzimy bowiem, że Marcelil nie chce robić Fionnie przykrości i troszczy się o nią. W odcinku Mały Łobuziak widzimy jak podczas śpiewania piosenki  Marceli popycha Fionnę, a następnie porywa Cake, czym chciał jej tylko udowodnić, że jest zły.

Pochodzenie

W odcinku Mały Łobuziak Marceli wypowiada słowa "I'm the son of Demon and Vampire King" ("Jestem synem demona i Króla Wampirów"), co oznaczało by, że jego rodzicami są Demon (matka) i Król Wampirów (ojciec).

Relacje

Fionna

Pierwsze relacje z Fionną zaobserwowano w Małym Łobuziaku. Chce wiedzieć, dlaczego dziewczyna się z nim zadaje, chociaż on pochodzi z Nocosfery i straszy innych, a nawet zabija. Ceni sobie jej zdanie, choć często z niej żartuje. Nawet symuluje własną śmierć, tylko po to, by dowiedzieć się, czy jest w nim zakochana. Ostatecznie widząc, że przekroczył granicę próbuje odkręcić całą kłopotliwą sytuację.

Cake

Marceli często drażni się z Cake. Kiedy jest on palony przez promienie, Cake używa swojego ciała, aby chronić go przed słońcem. Wyraziła również ulgę, gdy Marceli ujawnił, że tak naprawdę nie umiera. Chociaż w odcinku Mały Łobuziak Marceli porywa Cake. Wydają się być w dobrych stosunkach.

Balonowy Książę

Relacja Marceli' ego z Balonowym Księciem jest podobna do rywalizacji Marceliny z Królewną Balonową.

Ciekawostki

  • Ma gitarę z jednym ostrzem. Nie jest to gitara basowa.
  • Pochodzi z Nocosfery.
  • Tak samo jak Marcelina, może zmienić się w nietoperza i tworzyć armię nieumarłych.
  • Nie lubi Balonowego Księcia. W odcinku Mały Łobuziak mówi do niego z ironią "Wasza Wysokość".
  • W Małym Łobuziaku jest pokazane, że często żartuje z Fionny.
  • Jego ojciec jest Królem Wampirów, a matka Demonem (prawdopodobnie).
  • Twierdzi, że nie czuje zimna.
  • Jego skóra w sztucznym świetle jest zielonkawa.
  • Podczas wykonywania "corna" ma pięć palców, gdy w innych sytuacjach ma ich czworo w jednej dłoni.
MARSHAL LEE.png

Więcej w Fandom

Losowa wiki