FANDOM


Mama Marceliny

Zdjęcie Marceliny, jej ojca i tajemniczej kobiety, dawniej uważaną za matkę Marceliny

Matka Marceliny to postać, wspomniana po raz pierwszy w odcinku "Sługus". Marcelina twierdzi, że kiedy słońce ją rani, przypomina jej to chwile, kiedy jej matka ją opatrywała, co sugeruje, że miała dobre relacje z matką.

Na Wondercon 2013 zostało potwierdzone, że była ona człowiekiem. Oznacza to, że zmarła w trakcie Wielkiej Wojny Grzybów, po wojnie lub ze starości.

Wystąpiła po raz pierwszy w "Nic się nie zmieni" w jednym z wspomnień Marceliny. Krótko opowiada Marcelinie o tym jak poznała Hunsona. Wygląda na to, że wraz z córką mieszka w camperze. Jej drugie wystąpienie odbyło się w "Mroczna Chmura" jednak nie miała tam żadnej kwestii. Również w odcinku "Ketchup", pojawiło się zdjęcie jej i Marceliny bawiących się razem na plaży.

Ciekawostki

  • W oryginalnej wersji podkładała jej głos Rebecca Sugar, autorka kreskówki "Steven Universe" i pracująca dawniej nad "Porą na Przygodę".
  • W odcinku "Wspomnienia wspomnień" pojawia się zdjęcie, przedstawiające Marcelinę, jej ojca i pewną kobietę. Dawniej uważano, że to ta kobieta jest matką Marceliny, jednak po opublikowaniu odcinka "Nic się nie zmieni" w którym po raz pierwszy można zobaczyć, jak matka Marceliny wyglądała, widać że to nie może być ta sama kobieta. Matka Marceliny ma mianowicie krótkie włosy, koloru brązowego i jasnobrązową skórę, zaś kobieta ze zdjęcia ma długie włosy, ale co ciekawsze, są one koloru czarnego, a jej skora jest zielonkawa, niemal identycznie jak u Hunsona - ojca Marceliny. Jest więc bardzo prawdopodobne, że kobieta ze zdjęcia nie jest żoną, tylko siostrą Hunsona, i tym samym ciocią Marceliny.