Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Panika na Śpiącym Przyjęciu

1514stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Udostępnij

Panika na Śpiącym Przyjęciu” to pierwszy odcinek serialu Pora na Przygodę.

Streszczenie 

Eksperyment Królewny Balonowej, który polegał na stworzeniu surowicy detrupicielskiej, nie udał się. Surowica zamienia zmarłych w zombie. Finn został wybrany, by chronił Słodyczan przed zombie, dopóki królewna nie stworzy antidotum.

Fabuła

Odcinek rozpoczyna się na cmentarzu Słodkiego Królestwa, gdzie Królewna Balonowa i Finn pracują nad stworzeniem Surowicy Detrupicielskiej, która działa jako antidotum dla nieżyjących Słodyczan. Królewna decyduje się ożywić Pana Kremówkę - swojego byłego chłopaka, jednak ów Kremówka pod wpływem mikstury nie wygląda na uleczonego. Wręcz przeciwnie – zmienia się w zombie, a w pewnym momencie wskakuje do kolby z niegotową Surowicą i rozbryzguje substancję po grobach Słodyczan, zmieniając ich w zombie pragnących zjeść Słodkie Królestwo. Finn nie rozumie powagi sytuacji oraz nie jest świadomy faktu, że mieszkańcy zrobieni są z cukru i mogą zostać zjedzeni. Królewna informuje chłopaka, aby pobiegł za nią w celu zebrania wszystkich osób w pałacu.

Gdy docierają do Słodkiego Królestwa, Finn i Królewna rozdzielają się - dziewczyna wzywa Słodyczan, aby zebrali się w głównym holu, a Finn naprowadza ich w stronę drzwi wejściowych. Balonowa oznajmia mieszkańcom w holu, iż zostaje zorganizowane dla nich „śpiące przyjęcie” (w celu odwrócenia uwagi od nadchodzących zombie), wyjawia również Finnowi ciekawostkę o Słodyczanach - gdy w jakiś sposób dowiedzą się o zombie, eksplodują z poczucia strachu. Tymczasem jeden ze Słodyczan, Skrobek, przychodzi na cmentarz z nadzieją, iż znajdzie Królewnę Balonową. Chce dać jej łopatę, która mogłaby przydać się jej do grzebania. Niestety eksploduje, gdy zauważa jednego z zombie. Królewna, uznając sprawę za bardzo ważną, przekonuje Finnaa do złożenia Królewskiej Obietnicy, a następnie zostawia go ze wskazówkami, jak odciągnąć uwagę mieszkańców od zombie. Sama w tym czasie dopracowuje przepis na surowicę.  

Scenariusz

Panika na Śpiącym Przyjęciu Scenariusz

Bohaterowie

Główni bohaterowie

Bohaterowie drugoplanowi

Miejsca

Ślimak

Ciekawostki

  • W tym odcinku dowiadujemy się, że Panna Jednorożek mówi po koreańsku.
  • Jednym ze składników surowicy jest „Explosive Diarrhea”. Po polsku znaczy to „Wybuchowa Biegunka”.
  • Gdy Jake i Panna Jednorożek poszli do szafy na „7 Minut w Niebie”, Jake wyszedł, jedząc pączka.
  • Podczas premiery w USA, odcinek obejrzało 2,5 miliona ludzi. 
  • Jest to pierwszy odcinek, gdzie występują zombie.
  • Gdy Finn mówi, że rozwiesza piniaty, w momencie gdy do środka wdzierają się zombie, na krótką chwilę widać w oknie nieumarłego wyglądającego jak Finn.
  • Królewna ma w laboratorium mniejszą kopię Balonowego Strażnika.
  • Jake mówi, że nie może jeść czekolady i kremówki, gdyż prawdopodobnie może ją zabić, ale w innych odcinkach sam temu zaprzecza.
  • Z deszczu pod rynnę jest uważany za sequel tego odcinka.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki