FANDOM


Patrycja to obecna reprezentantka lodu, jest żywiołakiem tego żywiołu. Pierwszy raz pojawiła się w odcinku Pierwiastek.

Wygląd Edytuj

Patrycja ma niebieską skórę, włosy koloru ciemno granatowego ułożonego w podwójny kucyk. Nosi okulary przeciwsłoneczne, ciemno czerwony żakiet i jasne spodnie. Wydaje się że jej usta są umalowane błękitną szminką.

Historia Edytuj

Historia Patrycji sięga jeszcze czasu przed Wielką Wojną Grzybów. W pewnym momencie odkryła że posiada lodowe moce i poznała ludzi z podobnymi zdolnościami. W czwórkę zaczęli się spotykać w miejskiej kafejce i doszli do wniosku że są reprezentantami czterech żywiołów: Ognia, Lodu, Słodyczy i Szlamu. Podczas spotkań doświadczyli wizji w których widzieli powstanie Króla Złego i koniec cywilizacji ludzkiej. Patrycja oznajmiła że przetrwa apokalipsę, ale reszta nie była pewna czy przeżyją. Ostatecznie zamraża się na jeziorze, kilka sekund przed uderzeniem grzybowej bomby i początkiem wojny.

Prawie tysiąc lat później Finn, Jake i Lodowy Król odnajdują Patrycję w lodowym królestwie. Z początku grzecznie przedstawia się bohaterom, ale gdy jej plany nie podobają się Finnowi i Jake'owi, bez wahania ich zamraża. Patrycja nakazała Lodowemu Królowi porwać 3 księżniczki (Królewnę Balonową, Królewnę Ognia i Królewnę Szlamu). Gdy Lodowy Król wykonuje polecenie a królewny są w połowie zamrożone, opowiada im historię o żywiołach i o tym że same są żywiołakami. Królewna Balonowa z początku sceptycznie nastawiona do opowieści Patrycji, przekonuje się gdy dziewczyna pokazuje jej własne, ukryte moce. Reprezentantka lodu mówi im że powinny działać wspólnie. Królewny nie są jednak zainteresowane propozycją Patrycji i uwalniając się pokonują żywiołaka przylepiając go do ściany szlamem. Lodowy Król pomaga jej się wydostać, a sam oświadcza że już nie długo każdy mieszkaniec krainy Ooo dowie się o jej obecności.

Tablica Patrycji 2.png

W odcinku Żelki mają moc wysyła ona samolot z papieru do Słodkiego Królestwa przez co Królewna Balonowa doświadcza swojej pierwszej zdolności, a mianowicie tworzenie żelków. W celu rozwinięcia swojego podstępu nasyła w to samo miejsce kryształową jednostkę, która zaczyna atakować królestwo. Królewna próbuje zniszczyć maszynę jednak zdaje sobie sprawę, że musi nauczyć się wytwarzać napój gazowany i miętówki, które po połączeniu powodują wybuch. Jednostka wybuchła powodując wielkie szkody w królestwie, przez co Królewnie Balonowej zrobiło się wstyd. Na końcu odcinka przenosimy się do Lodowego Królestwa, w którym aktualnie przebywa Patrycja dzięki czemu mamy okazję zobaczyć tablicę z jej planami wobec wszystkich żywiołów. Okazuje się, że dowiodła swego i odznacza Balonową z listy.

Patrycja2.png

Wcieliła swój plan w życie pod nieobecność głównych bohaterów, którzy byli w tym czasie na ludzkich wyspach. Patrycja zahipnotyzowała wszystkie trzy księżniczki w zamku lodowego króla i dzięki mocy Betty użyła zaklęcia, które miało wyzwolić w królewnach ich prawdziwą moc. Jednak zaklęcie wymknęło się spod kontroli i zmieniło królewny w prawdziwe żywiołaki, a same żywioły podzieliły krainę Ooo na cztery różne części. Patrcyja pozostała w lodowej krainie jako reprezentantka lodu. Nieudane zaklęcie bardzo ją zasmuciło i sprawiło że straciła zainteresowanie wszystkim co działo się dokoła.

Pod koniec miniseri Patrycja obserwuje upadek swojego królestwa przez śpiew Królewny Balonowej która zmienia całą Krainę Ooo w słodkie królestwo. Uznając że to już koniec jej planów, po raz kolejny zamraża się w lodowej kuli.

Moce Edytuj

Posiada znacznie lepsze lodowe moce od Lodowego Króla, jest nawet silniejsza od Lucjusz Evergreena, który zawsze przed użyciem zaklęcia wykonuje różne inkantacje, a dla niej użycie lodu nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami.

Ciekawostki Edytuj

  • Wydaje się, że potrafi bardziej zapanować na swoją mocą niż Lodowy Król, a także robi to z większą precyzją.
  • Zarówno ona jak i Lucjusz Evergreen wykazywali większą chęć do powstrzymania kataklizmu niż inne żywioły.

Galeria Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki