FANDOM


Starożytny Magią Dający Życie
S5 e10 The Magi
Nazwa Starożytny Magią Dający Życie
Płeć Mężczyzna
Wiek nieznany ok 1000 +
Rasa Czarodziej
Zajęcie/Praca Ożywianie przedmiotów
Rodzina mama (wspomniana)

tata (wspomniany)

Starożytny magią dający życie to czarodziej, który ma możliwość, dać życie obiektom nieożywionym i możliwość latania. Wystąpił w odcinku "Loch tajemnic", "Mały Łobuziak" oraz "Dzięki ci za jabłka Giussepe"

Wygląd

Nosi kuchenne rękawice, aby uniknąć przypadkowego ożywienia i posunął się nawet do tego, że zakopał się pod ziemią, aby uniknąć korzystania z jego mocy. Kiedy włamuje się do domu Finna i Jake'a, widzimy, że może on zarówno ożywiać i deanimować obiekty. Wydaje się, że kiedy myśli o swoim ojcu, istoty które ożywia, starają się, powodować chaos i zniszczenie, a kiedy myśli o matce, istoty wydają się znacznie bardziej inteligentne i chcą przytulić każdego.

Występowanie w odcinkach

W "Loch tajemnicLodowy Król porywa SłoniczkęBRCR'a (którego myli z BMO), Cytryndora i Robcia aby ci pomogli mu przejść labirynt, który prowadzi do Czarodzieja. Kiedy Lodowy Król wyjawia swój plan pozostałym, rzuca w płomień swoją książkę o Fionnie i Cake, w nadziei, że Starożytny przywoła je i inne postacie do życia. Zamiast tego, książka sama w sobie jest powołana do życia. Po tym, jak Lodowy Król mówi, że Starożytny go zawiódł, ten opuszcza labirynt.

W celu ochrony wszystkich od katastrofy, Czarodziej zakopuje się pod ziemią, tak, że nie będzie w stanie niczego ożywić. Gdy czapka Finna dotknęła kwiatka, Czarodziej wbrew własnej woli ją ożywił. Wieczorem zakradł się do Domku na Drzewie. Oni złapali go w pułapkę, a on pokazuje, że wszystko, co przywoła go życia, staje się złe, z powodu złych relacji z ojcem.

Jednak, w tym czasie, Czapka Finna, pobiegła do Słodkiego Królestwa i zaatakowała jednego z przechodniów. Później, udało jej się przejąć kontrolę na Balonowym Strażnikiem. Starożytny ożywia przypadkowe przedmioty, tym razem myśląc o mamie; przedmioty nie mają złych zamiarów. Czarodziej mówi, jaki jest ich cel. Dawniej martwe przedmioty, ruszyły pokonać złego brata. Pod koniec odcinka, Starożytny dostaje od Finna czapkę. Przemienia ją, myśląc o mamie. 

W Dzięki ci za jabłka Giuseppe jedzie w trasę razem z Lodowym Królem i innymi czarodziejami, w tym z Ziomkiem - ożywioną przez niego czapką Finna.

Galeria

Cytaty

"

Przykro mi, ale tak moja magia działa. Tata zawsze mówił, że byłem złym czarodziejem, prawda tato! Dziecko jest złym czarodziejem! Zły czarodziej huh! Sam jesteś zły czarodziej! Jesteś zły czarodziej!

"

- "Mały Łobuziak"

"

Kocham moją mamusię!

"

- "Mały Łobuziak"

Ciekawostki

  • W odcinku Mały Łobuziak, Czarodziej ma kwiatek na głowie. Ponoć zakwitł, gdy Czarodziej był zakopany.
  • Starożytny ma swojego odpowiednika w drugiej serii Pendletona Warda (Bravest Warriors). Nosi imię The Cereal Master.en.