Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Szafa Marceliny

1506stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Jest to dwudziesty pierwszy odcinek trzeciego sezonu oraz siedemdziesiąty-trzeci odcinek całego sezonu.


Streszczenie

Finn i Jake grali w chowanego. Pomimo zakazu weszli do Domu Marceliny. Po jej powrocie musieli się ukryć w szafie, z której próbują uciec.

Fabuła

Finn i Jake udają się do Marceliny . Finn zamierza udowodnić, że balon to instrument przyszłości i pokazuje Jake'owi jakie niesamowite dźwięki potrafi wydawać. Kiedy dotarli na miejsce, na drzwiach Marceliny znajdują notatkę, która oznajmia, że Marcelina wyszła i że wróci za niedługo. Zaznaczyła mocno, że nie wolno wchodzić do jej domu. Podczas gdy oni czekają, Finn i Jake zdecydowali się grać w chmurkowego chowanego . Podczas kiedy Finn odlicza, Jake ukrywa się w domu Marceliny pomimo zakazu. Kiedy Finn szuka Jake'a, dostrzega go przez okno i próbuje mu powiedzieć, żeby natychmiast wyszedł. Jake drwi z niego, kopiując jego ruchy.

W tym momencie Marcelina wraca. Finn oraz Jake są zmuszeni do schowania się w szafie. Marcelina przychodzi na górę gdzie korzysta z toalety. Czuje dziwny zapach, jednak stwierdza, że tak pachnie jej ramie.

Finn postanawia napisać do niej wiadomość dzięki której będą mieli szanse uciec. Według planu Finn'a wiadomość złożona w samolocik miała przelecieć przez schody, zrobić i zjeść jajka i wylądować "pod nosem" Marceliny. Jednak zamiast wylądować na ganku wraca na górę i ląduje w koszu . Marcelina przekonana, że Finn i Jake nie przyjdą, zaczyna grać swoją własną piosenkę. Jest to tak osobista muzyka, że nikt inny nie powinien jej usłyszeć. Podczas grania, Jake mówi, że to, co zrobili to o wiele za dużo, a potem stwierdza, że znajdzie wyjście. Rozbija niewielki otwór w ścianie przy pomocy łyżki, kurczy się i próbuje uciec, ale biały pająk wygonił go z otworu. Finn i Jake wpadają znowu w panikę, ale są w stanie spokojnie wcisnąć pająka na zewnątrz szafy. Pająk następnie wypycha lampę z półki nocnej Marceliny, niszcząc ją. Finn i Jake obserwują go, i widzą jak Marcelina syczy i zwraca uwagę na szafę. Otwiera ją i wyciąga miotłę i szufelkę. Finn i Jake ukrywają się w płaszczu. Gdy zamiotła wazon idzie do łazienki się umyć. Jake każe Finn'owi sprawdzić sytuację. Finn wymyka się i jest jedynie świadkiem jak Marcelina lewituje nago w kierunku łazienki. Wstrząśnięty i zawstydzony, Finn cicho wraca z powrotem do szafy, odmawiając ponownego wyjścia. Jego źrenice były nieco rozszerzone. 

Marcelina idzie spać, a Finn i Jake próbowali dyskretnie opuścić mieszkanie. Podczas ucieczki biały pająk spada na czoło Finna. Finn szybko zrzuca go na ramię Jake'a. Pająk ugryzł Jake'a, lecz ten znosi ból w milczeniu. Kiedy dotarli do wyjścia, zaczynają się kłócić, czy Marcelina śpi i czy może ich usłyszeć. Jednak ta już dawno ich usłyszała. Finn i Jake próbują się ukryć, ale bez skutku. Jake uformował się w Finn'a z kolei ten ubrał abażur na głowę. Marcelina domaga się wyjaśnień. Bohaterowie tłumaczą się i przepraszają. Marcelina akceptuje je i mówi, że ​​ukrywa się w ich domu cały czas. 

Epizod kończy się sceną, gdzie Finn i Jake popadają w lekką paranoje, podejrzewając, że Marcelina ukrywa się gdzieś w ich domu. Na końcu okazuje się, że jest na dachu.

Bohaterowie

Bohaterowie Główni

Bohaterowie Drugoplanowi

Piosenki

Ślimak

Ślimak pojawia się koło kosza na śmieci.

Ciekawostki

  • Marcelina prowadzi pamiętnik.
  • Strona tytułowa nawiązuje do jej bycia wampirem- brak odbicia w lustrze.
  • Finn w tym odcinku widział Marcelinę nago.
  • Na okładce pamiętnika Marceliny widnieje napis Gunter, po angielsku Gienio.
  • Treść listu Marceliny to:"Cześć, chłopaki! Musiałam po coś wybiec, ale będę z powrotem za kilka minut. Musiałam pobiec, żeby kupić trochę keczupu. Czy można być uczulonym na pomidory? Moje sny przybierają strasznie dziwne formy po tym, jak zjem pomidory. Czy wy też macie czasem takie przejrzyste sny? Tak czy owak NIE WCHODŹCIE DO MOJEGO DOMU. - M."

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki