Fandom

Pora na Przygodę! Wiki

Wilki

1423strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Wilk
Elder Wolf.png
Nazwa: Wilk
Występowanie: Lasy Krainy Ooo
Debiut: Chodź ze mną
N.P. Królewna Bounce House
 Wilki to stworzenia zamieszkujące lasy Krainy Ooo.  Po raz pierwszy występują w odcinku "Chodź ze mną", gdzie biegną w stadzie razem z Marceliną i Finnem. Biorą też udział w odcinku "Potwór", gdzie wilki wzięły pod opiekę bezdomną KGK, która znów uciekła z domu. Przywódcą wilków prawdopodobnie jest największy wilk z naszyjnikiem na szyi. Są odpowiedzialne za powstanie innych gatunków: Ognistych Wilków, Wilkojaków i Uściskołaków.

Różnice wyglądu między gatunkami

Wilki to zwykłe stworzenia, które biegają po lasach i wyją z wysokich gór. Mają gęste szare futro. Oczy wilka są małe i czerwone, w przeciwieństwie do oczu ognistego odpowiednika, które są bardzo duże, co może oznaczać, że ogniste wilki mają lepszy wzrok. Ogniste wilki i Wilkojaki za to mają mniejsze ogony od wilka.

Zachowanie gatunków

Zachowanie gatunków jest podobne, oprócz Wilkojaków. Które są wyższą formą życia, potrafią mówić i noszą garnitury. Wilki mają swoich wrogów. Wilkojaki nienawidzą Donka i Kosmicznej Sowy, zaś nemesis ognistych wilków to śnieżne golemy. O przeciwnikach zwykłych wilków niewiele wiadomo. Wilki z odcinka Potwór napewno znienawidziły KGK.

Występowanie

Jak wyżej wspomniano wilki biegają po lesistych terenach Krainy Ooo, ogniste wilki mieszkają dużo dalej w Ognistym Królestwie, zaś Wilkojaki mieszkają niedaleko miasta domko - ludzi.

Pożywienie

Ogniste wilki i zwykłe najprawdopodobniej jedzą mięso. Wilkojaki jedzą Domko-Ludzi, lecz przeszkadza im w tym Donek  .

Umiejętności

Wszystkie rodzaje wilków to urodzeni zabójcy. Zwykłe wilki to szybkie zwierzęta z ostrymi kłami, ogniste wilki to gorące stworzenia, przez co wywołują pożary. A wilkojaki wszystkie swoje braki nadrabiają inteligencją.

Więcej w Fandom

Losowa wiki