FANDOM


Wujek Gumbald jest wujkiem Królewny Balonowej. Bonnibel stworzyła go osiemset lat temu. Miał być obrońcą, przyjacielem i rodziną dla Królewny.

Wygląd

Wujek jest tej samej karnacji co Królewna Balonowa. Ma gumowo-różową brodę, wąsy i kępę balonowych włosów.

Jest ubrany w jasnobrązową koszulę, którą przeszywają dwa, ciemnobrązowe pasy dekoltowe, z czego prawy ciągnie się przez cały korpus w dolny, lewy róg koszuli. Pojedyncze pasy tego samego koloru są również na końcówkach rękawów.

Spodnie były palisandrowego odcieniu, a obuwie ciemno-kawowego. Później zaczął nosić ciemnofioletowy płaszcz z kołnierzem.

W retrospekcji jednego z Bananowych strażników nosi jasnofioletową szatę z bufiastymi rękawami, buty tego samego koloru oraz długie spodnie w ciemniejszym odcieniu fioletu.

Osobowość

Z początku Gumbald był miłą i pracowitą osobą, a także bardzo ambitną. Po pewnym czasie chciał uniezależnić się od swojej twórczyni i pragnął wykreować własne cukierkowe miasto. Zaczęła w nim rosnąć wrogość do KB i próbował jej się pozbyć. Znienawidził swoją siostrzenicę do tego stopnia, że zmanipulował resztę rodziny przeciwko niej i zmienił Ciocię Lolly i Kuzyna Chicle w głupiutkie cukierki. Tym czynem pokazał, że jest bardzo chciwą postacią, która nie chce się dzielić władzą z innymi.

Podczas rozmowy z KB mężczyzna powiedział, że on i ona są sobie równi. Dziewczynka stwierdziła, że nie są tacy sami, ponieważ Wujek jest zły.

Historia

Bonnibel wspomina o nim po raz pierwszy w odcinku Zuza Silna, opowiada, że zasadził pole drzew Gumowych niedaleko zamku Królewny.

W odcinku Gorące przeznaczenie, gdy Królewna Balonowa przegrywa wybory opuszcza królestwo wraz z Miętówką. Ich nowym lokum jest stara, zniszczona chatka. KB mówi, że chatkę zbudował jej wujek Gumbald.

Gumbald pojawia się na końcu odcinka Three Buckets, zbierając szczątki Fern'a i odchodzi w nieznanym kierunku.

Następnie ujawnia się w epizodzie The Wild Hunt, obserwując walkę Finn i Czarodziejki Łowów przeciwko Grubmo, bestii którą stworzył. Zapowiada zemstę Królewnie.

Gdy BMO oraz Lodowy Król zostają akwizytorami i gubią się w lesie, trafiają do ruin w których Finn walczył z Fernem. Okazuje się, że budynek zajął Gumbald i jego sługa. BMO oferuje Słodyczanowi towary jakie ma na sprzedaż, ale Gumbalda to nie interesuje i przymierza się do zabicia akwizytorów. W ostatniej chwili zmienia zdanie gdy dowiaduje się, że BMO ma na sprzedaż zęby Finna. Kupuje je ze złowieszczym uśmiechem na ustach. Później obserwuje wtargnięcie małych klonów Finna do domku na drzewie i podsumowuje całą walkę mówiąc że atak byłby dużo bardziej owocny gdyby klony były starsze.

W odcinku Bonnibel Bubblegum Królewna Balonowa opowiada swoją przeszłość Marcelinie, Finowi i Jake'owi. W retrospekcji jest małą dziewczynką, która podróżuje po krainie Ooo i zbiera różne napotkane przedmioty. Następnie wraca do domu i z resztek gumy tworzy Ciocię Lolly, Kuzyna Chicle i Wujka Gumbalda. Ich wygląd Bonibel zaczerpnęła od przypadkowo znalezionego zdjęcia rodzinnego, które przed wybuchem wojny należało do jakiejś ludzkiej familii. Dziewczynka podaje Gumbaldowi kubek z napisem "Najlepszy wujek świata" mówiąc, że to jego ulubiony.

Później Wujek pomaga KB przy plantacji roślin, a kiedy z sadzonek wyrosły drzewa, podlewa je wraz z Chicle i siostrzenicą, a potem wszystkie ścina wprawiając małą BB w zakłopotanie. Mężczyzna tłumaczył, że drzewa nie staną się gumami i przez to nie będą mogły być częścią jego cukierkowego miasta, więc się ich pozbył.

Późnym wieczorem, królewna przy użyciu karmelowego granatu stwarza ogromne jezioro dla swojego Wujka, aby mógł się nad nim zrelaksować zamiast pracować nad budową własnego miasta. Mężczyźnie to się nie podoba i knuje plan pozbycia się dziewczynki. Rano po śniadaniu wysyła ją na randkę (wbrew jej woli) z jej nowym chłopakiem- Panem Kremówką, którego sam wykreował.

Kiedy KB wraca z randki, widzi jak Gumbald nastawia resztę rodziny przeciwko niej i eliksirem zmienia Ciotkę oraz Chicle w słodyczan, którzy mieli mu służyć. Królewna szybko interweniuje i używa mikstury Wujka przeciwko niemu, tym samym zmieniając go w Misę ponczu.

Ciekawostki

  • Gumbald pojawia się w retrospekcji, w odcinku Cienka, żółta linia jako więzień w lochach Królewny Balonowej.
  • Był misą ponczu
  • Skoro cały czas był misą ponczu, to znaczy, że swój pierwszy debiut rozpoczął w 5 odcinku sezonu 1 o nazwie "Księgowidło". Widać go jak tańczy z innymi słodyczanami.

Galeria